totop

گیربکس صنعتی | انواع گیربکس صنعتی

انواع گیربکس صنعتی

1- گیربکس حلزونی :

در این نوع از گیربکس ها انتقال نیرو از طریق درگیری یک محور حلزونی با یک چرخ دنده حلزونی انجام می شود.
بهره گیری از ابزارهای طراحی و تولید شده در بخش ابزارسازی گیربکس های صنعتی رهنما, انجام عملیات حرارتی و سنگ زنی محورهای حلزونی و همچنین ساخت چرخ دنده های حلزونی از جنس آلومینیوم برنز با مقاومت بالا و منطبق با استاندارد ANSI/AGMA)6034-B92) , امکان ارائه این نوع از گیربکس را با کیفیتی بسیار بالا فراهم می آورند.

مهمترین ویژگی های این نوع محصول عبارتند از:

  •      برگشت ناپذیری نسبی با توجه به شرایط قید شده.
  •      قابل تغیر بودن موقعیت نصب و جهت پایه ها به منظور سادگی نصب و راه اندازی.
  •      پروانه ی خنک کننده درVF210 و VF250 برای کاهش گرما, افزایش بازدهی و طول عمر گیربکس.

 VF : محور ورودی در این نوع گیربکس حلزونی با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر, مکانیزم های دستی و یا کوپلینگ با موتور به چرخش در می آیند. گیربکس های حلزونی VF210 و VF250 تنها با این نوع شفت ورودی عرضه می شوند و برای اتصال آنها به الکتروموتور به شکل مستقیم, باید از کوپلینگ بهره جست.

گیربکس حلزونی

MVF : محور ورودی این نوع گیربکس حلزونی از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد.

گیربکس حلزونی

2- گیربکس های هلیکال :

در این نوع گیربکس انتقال نیرو از طریق درگیری چرخ دنده های هلیکال انجام می شود. طراحی دقیق و بهینه شده به همراه دقت و مهارت در عملیات تراش چرخ دنده, عملیات حرارتی و سنگ زنی چرخ دنده ها و محورهای آنها, این نوع گیربکس را دارای خصوصیات ایده آل برای کار سنگین و طولانی مدت می کنند. این نوع گیربکس دارای برگشت پذیری می باشد, ولی در صورت لزوم می توان با اضافه کردن یک سازوکار بازدارنده, خاصیت برگشت ناپذیری را نیز به این نوع گیربکس افزود.

HG : گیربکس های شفت مستقیم که محور ورودی و خروجی هم راستا و هم مرکزند. کلیه چرخ دنده ها از فولادهای آلیاژی با شماره استانداردDIN1.7225 یا DIN7131 و کلیه محورها از DIN1.1191 تولید شده اند. در این نوع گیربکس امکان امکان اجرای ۲ یا ۳ مرحله تبدیل وجود دارد.


گیربکس های هلیکال

محور ورودی در این نوع گیربکس هلیکال با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر, مکانیزم های دستی و یا کوپلینگ با موتور به چرخش در می آیند .

MHG :   گیربکس های شفت مستقیم که محور ورودی و خروجی در راستای هم و هم مرکزند. کلیه چرخ دنده ها از فولاد آلیاژی با شماره استانداردDIN1.7225 و کلیه محورها از DIN1.1191 تولید شده اند.
محور ورودی این نوع گیربکس هلیکال از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد .

RAP : گیربکس های شفت موازی که محور ورودی و خروجی به موازات هم قرار گرفته اند. امکان کار با قدرت های بالا و متوسط, پوسته ی چدنی کاملا مستحکم, قابلیت نصب از چهار جهت و امکان اجرای دو یا سه مرحله تبدیل از خصوصیات این نوع گیربکس هستند.

گیربکس های هلیکال 

 محور ورودی در این نوع گیربکس هلیکال با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر و مکانیزم های دستی به چرخش در می آید.

MRAP : گیربکس های شفت موازی که محور ورودی و خروجی به موازات هم قرار گرفته اند. امکان کار با قدرت های بالا و متوسط, پوسته ی چدنی کاملا مستحکم, قابلیت نصب از چهار جهت و امکان اجرای دو یا سه گام تبدیل از خصوصیات این نوع گیربکس هستند.
محور ورودی این نوع گیربکس با بهره گیری از یک یک فلنچ ناقوسی و یک کوپلینگ به چرخش درمی آید.

BF : گیربکس های خود سوارشو (OFFSET) با بهره گیری از امکان نصب روی محور خروجی خود و مهار شدن توسط یک بازوی واکنشی, از بروز اشکالاتی که شوک ها یا لنگی های یک سامانه می توانند بوجود آورند, جلوگیری می کند.

گیربکس های هلیکال خود سوارشو

MBF : گیربکس های خود سوارشو (OFFSET) با بهره گیری از امکان نصب روی محور خروجی خود و مهار شدن توسط یک بازوی واکنشی, از بروز اشکالاتی که شوک ها یا لنگی های یک سامانه می توانند بوجود آورند, جلوگیری می کند.
محور ورودی این نوع گیربکس هلیکال از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد .

 گیربکس های هلیکال

 
3- گیربکس های مخروطی :

در این نوعگیربکس انتقال نیرو توسط در گیری دنده های مخروطی انجام می شود. محور های ورودی و خروجی در این نوع گیربکس با زوایه ی °۹۰ نسبت به هم مونتاژ شده اند.

 RUN : پوسته های چدنی با مقاومت بالا, صدای کم در هنگام کار کردن و زاویه ی °۹۰ محورهای ورودی و خروجی نسبت به هم, از خصوصیات این نوع گیربکس هستند. درپوش ها در مدل های RAN 24-28-38-48 به شکلی طراحی شده اند که امکان چندین حالت نصب را فراهم می آورند.

  گیربکس های مخروطی

 محور ورودی در این نوع گیربکس مخروطی با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر و مکانیزم های دستی به چرخش در می آید. در سه اندازه ی بزرگتر RAN-28-38-48 امکان اتصال به الکتروموتور با بهره گیری از یک فلنچ ناقوسی و یک کوپلینگ دنده ای وجود دارد.

MRUN : پوسته های چدنی با مقاومت بالا, صدای کم در هنگام کار کردن و زاویه ی °۹۰ محورهای ورودی و خروجی نسبت به هم, از خصوصیات این نوع گیربکس هستند. درپوش ها در مدل های RAN 24-28-38-48 به شکلی طراحی شده اند که امکان چندین حالت نصب را فراهم می آورند. .
 محور ورودی این نوع گیربکس با بهره گیری از یک یک فلنچ ناقوسی و یک کوپلینگ دنده ای به چرخش درمی آید.

گیربکس های مخروطی


4- گیربکس های ترکیبی :

گاهی وقتها برای به دست آوردن نسبت تبدیل های بالا و یا نسبت تبدیل های نا متداول می توان از ترکیب دو گیربکس که به شکل یک سامانه ی یک پارچه به هم متصل هستند بهره جست. این سامانه می تواند از گیربکس های هم نوع و یا غیر هم نوع تشکیل یافته باشد.

  • حلزونی/حلزونی :

برای دستیابی به نسبت تبدیل های بالاتر دو گیربکس حلزونی نوع VF به هم متصل می شوند.امکان تغیر وضعیت گیربکس ها نسبت به هم دستیابی به شرایط نصب پرشماری را فراهم می آورد. گیربکس های ترکیبی دوحلزونی راه حلی ایده آل برای دسترسی به دور های خروجی بسیار پایین و گشتاورهای بالاتر, می باشند.

VF/VF : محور ورودی در این نوع گیربکس ترکیبی با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر, مکانیزم های دستی و یا کوپلینگ با موتور به چرخش در می آیند .

گیربکس های ترکیبی حلزونیMVF/VF : محور ورودی این نوع گیربکس ترکیبی از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد .

  • حلزونی/هلیکال :

گیربکس های سری RVF و MRVF گونه های گیربکس های حلزونی سری VF هستند که یک گیربکس هلیکال روی شفت ورودی آنها نصب شده است. گیربکس هلیکال, با بهره گیری از یک جفت چرخ دنده, نقش کاهنده ی اولیه ی دور را داراست.

RVF : محور ورودی این نوع گیربکس ترکیبی از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد.

حلزونی/هلیکال


MRVF : محور ورودی این نوع گیربکس ترکیبی از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد.

  • مخروطی/هلیکال :

گیربکس های مخروطی/هلیکال , قدرت و بازده ی بالا را از گیربکس های سری RAP و امکان چرخش راستای انتقال نیرو را با زاویه ی °۹۰ از گیربکس های سری RAN به ارث می برند. 

RAO : پوسته ی این نوع گیربکس به شکلی طراحی و ساخته می شود که امکان نصب از جهات متفاوت وجود داشته باشد. طراحی ایده آل و کیفیت مواد اولیه به کار رفته در این گیربکس, زمینه را برای کاربری های سنگین فراهم می آورند. با استفاده از این گیربکس ها کاهش دور در دو یا سه مرحله ممکن می شود.

 مخروطی/هلیکال

محور ورودی در این نوع گیربکس ترکیبی با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر, مکانیزم های دستی و یا کوپلینگ با موتور به چرخش در می آیند.

MRAO : پوسته ی این نوع گیربکس به شکلی طراحی و ساخته می شود که امکان نصب از جهات متفاوت وجود داشته باشد. طراحی ایده آل و کیفیت مواد اولیه به کار رفته در این گیربکس, زمینه را برای کاربری های سنگین فراهم می آورند. با استفاده از این گیربکس ها کاهش دور در دو یا سه مرحله ممکن می شود.
محور ورودی این نوع گیربکس ترکیبی از نوع “هالو شفت” می باشد که امکان اتصال مستقیم الکتروموتور به گیربکس را فراهم می آورد.

گیربکس های ترکیبی

دفتر مرکزی: اصفهان - خیابان اردیبهشت جنوبی- کوی ایرج - مجتمع اردیبهشت - شماره 3

تلفن: 32366980-031 و 32362280-031

فاکس:32365659-031

 

کارخانه: اصفهان - منطقه صنعتی مبارکه - فاز1 - خیابان نهم - شرکت ماشین افزار شمس

تلفن:52373271-031   52373566-031

فاکس:52373084-031

 برخی از مشتریان ما